Universitat de València

Informació General · Definició i Objectius

Com un reflex més de la Societat de la Informació i la Comunicació, la Universitat de València ha assumit la nova era, amb la intenció d'integrar els formats audiovisuals en els àmbits de la investigació, la docència i la divulgació científica. Ja en 1991 es va crear el Centre de Produccions Audiovisuals Universitàries, l'objectiu del qual va ser donar servei a la producció de vídeos educatius sobre algunes de les línies d'investigació universitàries. Posteriorment, amb la introducció de les llicenciatures de Comunicació Audiovisual i Periodisme, el Centre de Produccions Audiovisuals passaria a convertir-s'en el Taller d'Audiovisuals: un servei universitari amb més competències, i preparat per a respondre a les noves necessitats docents que plantejaven les llicenciatures emergents en l'àmbit de la comunicació.

En l'actualitat, el Taller d'Audiovisuals s'ha consolidat com un centre d'audiovisuals amb un extens elenc d'activitats, com la formació i pràctiques docents, els serveis audiovisuals generals, la realització i difusió de continguts universitaris, la gestió i digitalització de l'arxiu audiovisual de la nostra universitat, la gestió del portal multicanal mediauni o la producció de documentals de divulgació científica a partir de projectes d'investigació a través de convenis amb entitats o institucions.

Els objectius del Taller d'Audiovisuals són els següents:

  • Donar suport a les pràctiques docents dels estudis oficials de Comunicació Audiovisual i Periodisme.
  • Integrar l’ús de les noves tecnologies de la producció audiovisual per fer-les més rendibles i eficaces, cosa que implicarà l’ús i la gestió compartida d’algunes tecnologies i recursos humans del centre.
  • Digitalitzar i arxivar els continguts audiovisuals (fotografies, audio, vídeo) de la Universitat de València, per tal de donar un servei als principals usuaris de les fonts documentals audiovisuals.
  • Produir continguts audiovisuals educatius de suport a la docència universitària.
  • Donar suport audiovisual a la comunitat educativa universitària per tal de garantir el seguiment audiovisual i fotogràfic d’aquells actes institucionals, solemnes o de caire educatiu o cultural que es consideren oportuns.
  • Desenvolupar i dissenyar continguts audiovisuals de caire científic i cultural en funció de les necessitats universitàries o per complimentar acords de convenis en institucions o empreses públiques.
  • Fomentar la formació professional audiovisual valenciana mitjançant convenis amb les sindicacions de les empreses valencianes de l’audiovisual i altres administracions o institucions en competència i autoritat audiovisual.
  • Difondre els continguts audiovisuals universitaris mitjançant el portal MediaUni o altres mitjans a través de la xarxa.

Localització

TALLER D'AUDIOVISUALS
C/ Serpis, 29, 46022 València 

Contacte

· ADMINISTRACIÓ
96 398 32 59 | 96 386 43 06 (fax)
infotau@uv.es

· DIRECCIÓ
96 398 32 59
directau@uv.es

· MEDIAUNI
96 162 53 72
mediauni@uv.es

· SERVEIS AUDIOVISUALS
96 398 36 29
serveisav@uv.es

· PROJECTES
96 398 36 27
projectesav@uv.es

· LABS DOCENTS
96 382 87 59
prestecsav@uv.es

· ARXIU AUDIOVISUAL
96 398 36 29
arxiuav@uv.es

· RECEPCIÓ

96 398 31 49

Personal

DIRECCIÓ    
Miquel Francés Director miquel.frances@uv.es

SERVEIS GENERALS


 
Mar Vera Cap de Gestió mar.vera@uv.es
Adrián Ciotoi Operador Informàtic niacio@uv.es
Josep Íñigo Administratiu josep.inigo@uv.es

SERVEIS AUDIOVISUALS (SAU)


 
Pep Pelechà Tècnic Superior d'Audiovisuals jpelecha@uv.es
Monserrat Más Tècnic Superior d'Audiovisuals m.monserrat.mas@uv.es
Miguel Ángel Rodríguez Oficial d'Audiovisuals miguel.a.rodriguez@uv.es
Ignacio Agote Oficial d'Audiovisuals ignacio.agote@uv.es

LABORATORIS DOCENTS


 
Patricia Souto Oficial d'Audiovisuals patricia.souto@uv.es
Lluís Castellano Oficial d'Audiovisuals lluis.castellano@uv.es
Vicent Pla Oficial d'Audiovisuals vicent.pla@uv.es 

PRODUCCIÓ I ARXIU


 
Antoni Medall Tècnic Superior d'Audiovisuals antoni.medall@uv.es
Jorge Ruiz Tècnic Mitjà d'Audiovisuals jorge.ruiz@uv.es
José Montán Oficial d'Audiovisuals jose.montan@uv.es
José Vicente Viadel Oficial d'Audiovisuals jovivia@uv.es

MEDIAUNI


 
Ignacio Rausell Tècnic Superior d'Audiovisuals ignacio.rausell-lledo@uv.es
Emilio Puig Tècnic Superior d'Audiovisuals emilio.puig@uv.es
Salvador Martí
Oficial d'Audiovisuals salvador.marti@uv.es
Susana Jaén Oficial d'Audiovisuals susana.jaen@uv.es
Miguel Ángel García Oficial d'Audiovisuals m.angel.garcia@uv.es